informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Úvery ručené nehnuteľnosťou

Dnes už ani na Slovensku nie je ničím výnimočným tzv. „život na dlh“ a teda požičať si peniaze nie je najmenší problém. Možností ako si požičať je nespočetne veľa a často je naozaj veľmi ťažké sa na finančnom trhu zorientovať.

Výhodné úvery poskytujú okrem komerčných bánk ak nebankové subjekty, ba dokonca aj súkromné osoby.

Ponúk je naozaj veľa a práve preto si môže požičať peniaze takmer každý. Či už sa jedná o:

  • podnikateľov
  • študentov
  • dôchodcov
  • živnostníkov
  • nezamestnaných

No napriek tomu, že sú úvery dostupné každému, nie všetci sú schopný peniaze splácať na čas. Kvôli tomu, by si mal žiadateľ najprv všetko dobre premyslieť, aby sa nedostal do ešte väčších finančných problémov.

Banky a ďalší poskytovatelia úverov si riziko neschopnosti splácať poisťujú buď vyšším úrokom alebo ručením. Najčastejšie sa úvery ručia majetkom a ide o úvery ručené nehnuteľnosťou.

Medzi úvery ručené nehnuteľnosťou patria aj iné pôžičky, kde sa vyžaduje ručenie výhradne nehnuteľnosťou. Nehnuteľnosť je totižto pre danú finančnú spoločnosť najlepším zabezpečením v prípade, že by nebol klient schopný splácať.

Veď takmer každý žiadateľ o úver má nejaký dom, či byt. Pri úvery kde ručíte nehnuteľnosťou si však dobre zvážte, či budete schopný všetko splácať. Pretože ak by náhodou nie, ľahko môžete prísť o strechu nad hlavou. Odporúča sa taktiež dôkladne a pozorne si prečítať zmluvu, ktorú uzatvárate s poskytovateľom.

Tento příspevěk byl zaslán Bankové úvery, Novinky a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.