informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Úvery bez registra

Pýtate sa čo je to vlastne ten úverový register, respektíve Spoločný register bankových informácii (SRBI)?

Tento produkt bol založený ešte v roku 2003, troma vtedy najväčšími bankami na Slovensku – Slovenskou Sporiteľňou, TatraBankou a.s. a Všeobecnou úverovou bankou. Je to vlastne zoznam klientov, ktorí si neplnili svoje povinnosti voči banke, ktoré udávala ich spoločná zmluva.

Tak napríklad neplatili splátky na čas a v tom horšom prípade vôbec. Takýto žiadatelia, ktorí už majú v registri dlžníkov nejaký zápis, nemajú žiadnu šancu na požičanie si peňazí u ktorejkoľvek banky. V snahe vyjsť ľuďom v ústrety prišli nebankové spoločnosti so zaujímavým finančným produktom, pri ktorom sa nenahliada do žiadneho registra.

Jedná sa o úvery bez registra, ktoré môže získať takmer každý. Sú teda vhodné aj pre klientov, ktorí podľa banky a iných bankových inštitúcii nie sú vhodný obchodní partneri.

O úvery bez registra je možné požiadať v ktorejkoľvek pobočke danej nebankovej spoločnosti a dokonca najnovšie aj vyplnení online formulára na internete, či telefonátom zamestnancovi.

Ak však chcete požiadať o úver bez registra musíte splniť niekoľko podmienok. Tou hlavnou je mať trvalé bydlisko na území Slovenskej Republiky ale aj trvalý mesačný príjem a samozrejme minimálny vek 18 rokov.

Úvery bez registra sú poskytované aj dôchodcom, či iným právnickým a fyzickým osobám. Hlavnou nevýhodou úverov bez registra je vyšší úrok ako je tomu pri bankových pôžičkách.

Tento příspevěk byl zaslán Nebankové úvery, Novinky a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.