Úver z fondu rozvoja bývania | Pôžičky online
informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Úver z fondu rozvoja bývania

Väčšina ľudí, najmä mladých rodín si chce zariadiť svoj vlastný domov a tým sa stať samostatným.

Možno to znie na prvý pohľad lákavo, no ako všade tak aj tu sa objavia isté problémy, ktoré treba vyriešiť. Hlavný problémom je, kde vziať na toto všetko potrebné peniaze.

V dnešnej dobe je možností veľmi veľa, no ktoré riešenie je to najlepšie? Každého napadne že to vyrieši pomocou hypotekárneho úveru, stavebného sporenia či spotrebného alebo účelového úveru. Rôzne banky si za tieto pôžičky vyžadujú vysoký úver alebo vysoké mesačné splátky, ktoré mladá rodina nebude musieť zvládať.

V prípade že si chcete prestavať alebo postaviť nový dom, môže byť pre vás ideálnym riešením práve úver z fondu rozvoja bývania (ŠFRB – štátny fond rozvoja bývania).

Ak máte záujem práve o tento úver, musíte splniť niekoľko podmienok, ale celkové úroky, doba splácania či spôsob ručenia sú v porovnaní s ostatnými poskytovateľmi veľmi výhodné. Žiadateľom o tento úver musí byť fyzická osoba staršia ako 18 rokov.

Táto osoba musí byť občanom Slovenskej republiky, ktorý má trvalý pobyt práve tu. Taktiež táto osoba musí mať trvalý mesačný príjem aby zvládala mesačné splátky pôžičky. Táto štátna organizácia podporuje tri druhy podpory:

  • úver
  • nenávratný príspevok
  • úhradu časti úroku z úveru zo stavebnej sporiteľne

Prostriedky v podobe podpory môžete na výstavbu či obnovu bytu použiť len raz. V každom prípade je úver z fondu rozvoja bývania veľmi výhodný, najmä rodiny s deťmi ho môžu najlepšie využiť.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky na čokolvek a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.