informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Úver so štátnym príspevkom

Veľa ľudí sa dnes, hoci už po finančnej kríze, ocitá v neľahkej finančnej situácii a „život na dlh“ je už bežnou vecou. Pomocnú ruku podal aj štát, ktorý chápe svojich občanov a preto im ponúkol isté zvýhodnenie.

Príspevok štátu sa účtuje na jeden kalendárny rok spolu a platí so všetkými hypotekárnymi úvermi. Štát vám pri tomto úvere prispieva sumou dvoch percent pričom banka prispieva ďalším jedným percentom.

Celkovo sú to tri percentá, ktoré budú zvýhodňovať váš úver. Štát spolu s bankou sa zväzujú že budú tento príspevok poskytovať po dobu piatich rokov od začatia hypotekárneho úveru.

Banka sa taktiež zaväzuje na možnosť odkladanie splátok úveru po dobu piatich rokov. Nárok na tento štátny príspevok má iba fyzická osoba staršia ako osemnásť rokov s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky.

Jednou z podmienok je aj to, že žiadateľ o úver nesmie prekročiť hranicu tridsaťpäť rokov. Ak sú záujemcovia o tento úver manželia, musia obaja spĺňať túto vekovú podmienku, v prípade že ju nespĺňajú, štát vám úver zamietne a žiadne peniaze vám nevyplatia.

Ďalšou podmienkou je určitý mesačný príjem, ktorý musí byť minimálne 1,3 krát väčší ako minimálna mesačná mzda. V prípade že ste manželia, tento príjem musí byť 2,6 krát väčší ako minimálny mesačný príjem. V každom prípade je tento štátny príspevok na úver veľmi užitočný najmä pre mladých ľudí alebo pre rodiny s deťmi.

Tento příspevěk byl zaslán Bankové úvery, Novinky a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.