informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Úver na byt

Chceli by ste si zakúpiť nový byt, či osamostatniť sa od rodičov a presťahovať sa, no nemáte na to dostatok peňazí? Nemusíte vôbec zúfať, totižto dnes získate úver na byt takmer v každej finančnej spoločnosti.

A to bez rozdielu či sa jedná o bankovú inštitúciu alebo nebankovú. O takýto úver na byt môžete požiadať na niektorej z pobočiek, či vyplnením formulára prostredníctvom internetu alebo telefonátom.

Zväčša je úver poskytovaný až do výšky 30 000, no táto suma sa môže líšiť v závislosti od typu danej finančnej spoločnosti. Získané zdroje môžete použiť na zakúpenie nového bytu, avšak v niektorých prípadoch aj na jeho rekonštrukciu alebo modernizáciu. Využitie peňazí treba hlavne pri bankách dokladovať a preukazovať.

Ak si vyberiete úver na byt v nebankovom sektore, nič nebudete musieť dokladovať, no toto riziko z hľadiska firmy je vykúpené vyššou úrokovou sadzbou. To sa javí ako najväčšia nevýhoda úveru na byt od nebankovky.

Na vybavenie úveru si nezabudnite so sebou zobrať dva doklady totožnosti (občiansky preukaz a vodičsky preukaz, prípadne cestovný pas), ďalej potvrdenie o výške mesačného príjmu a pri väčších sumách peňazí aj ručiteľa. Ručiť môžete aj samotnou nehnuteľnosťou, ktorú si zakúpite.

Aby ste úver na byt dostali však musíte spĺňať aj ďalšie kritéria, ako napríklad. minimálny vek 18 rokov, trvalé bydlisko na území Slovenska a ak sa jedná o bankový úver, tak nemôžete mať zápis v bankovom registri dlžníkov.

Tento příspevěk byl zaslán Novinky, Spotrebiteľský úver a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.