informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky pre živnostníkov

Ak vás prestalo baviť vstávať každý deň o piatej do práce a  rozhodli ste sa vymaniť sa spod neustáleho komandovania vášho šéfa, jednou z alternatív ako byť sám sebe pánom je  založiť si živnosť.

Založením živnosti síce získate kontrolu nad svojím časom, ale tak ako aj pri podnikaní, bývajú začiatky niekedy veľmi ťažké.

Samotné vybavenie živnosti už dnes nie je ničím zložitým. Horšie to býva so začatím samotnej činnosti, ktorá je predmetom vášho živnostenského oprávnenia.

Nech už sa totiž chystáte pracovať v akejkoľvek oblasti, vždy sú potrebné isté počiatočné investície.

Či už budete podnikať v oblasti stavebníctva, otvoríte si stolársku dielňu, alebo kadernícky salón, v každom prípade budete potrebovať finančné prostriedky na stroje, nástroje, či zaplatenie priestorov.

Tieto počiatočné náklady sú síce u každej živnosti iné, ale väčšinou vám na ne nebudú stačiť vaše vlastné finančné prostriedky.

A tu sa otvára priestor pre ponuku bánk a nebankových spoločností. Aj keď banky ponúkajú pôžičky s oveľa lepšími podmienkami, nie vždy sa vám, hlavne v začiatkoch, podarí úver od banky získať. Niektoré banky síce ponúkajú pre začínajúcich podnikateľov a živnostníkov úvery zabezpečené bankovou zárukou SZRB (Slovenská záručná a rozvojová banka), avšak ani tieto nie je vždy úplne jednoduché získať.

Ďalšou možnosťou pre začínajúcich podnikateľov a živnostníkov, ako získať potrebné peniaze je využiť mikropôžičkový program Národnej agentúry pre rozvoj stredného a malého podnikania. Pôžičky získané z tohto programu môžu živnostníci použiť na  nákup potrebného investičného majetku, rekonštrukciu či úpravy priestorov, a aj na nákup potrebných zásob či tovaru.

Mikropôžičky sú poskytované vo výške od 2500 do 50 000 Eur, s dobou splatnosti od 6 mesiacov do 4 rokov. Úroková sadzba je veľmi výhodná a rovná sa základnému úroku Národnej banky Slovenska plus marža dve percentá. Mikropôžičky sú poskytované výhradne malým podnikateľom do 50 zamestnancov.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky pre každého a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.