informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky pre začínajúcich podnikateľov

Ak si niekto myslí, že začať podnikať je dnes jednoduché, asi by si to mal vyskúšať na vlastnej koži, aby pochopil. Mnohí podnikatelia, ktorí už majú tieto ťažké začiatky za sebou by určite vedeli o tom veľa rozprávať.

Skrátka nič dnes nie je jednoduché, ani začiatky podnikania, a vlastne ani podnikanie ako také.

Je síce pravda, že odchodom zo zamestnania a začatím podnikania, získate samostatnosť a ste si sám sebe pánom, ale takisto sa musíte aj sám postarať o všetky náležitosti okolo vašej firmy. Sám si musíte vybojovať miesto na trhu, sám si musíte získať zákazníkov, a v neposlednom rade tiež sám si musíte získať na toto všetko peniaze.

A práve to posledné býva často najväčší problém. Začínajúci podnikateľ, ktorý nemá dostatok vlastných finančných prostriedkov to má skrátka ťažké.

Banky k požičiavaniu peňazí takýmto klientom pristupujú veľmi opatrne, pretože pre nich predstavujú pomerne veľké riziko, a pôžičky od nebankových subjektov sú zase dosť predražené. Tak ako má teda začínajúci podnikateľ získať potrebné počiatočné finančné prostriedky?

Ak sa rozhodnete začať podnikať, máte niekoľko možností. Môžete si požičať od rodiny, alebo prizvať do firmy investora, ktorý vám poskytne počiatočný kapitál. Ďalšou možnosťou je požiadať o úver niektorú banku. V tomto prípade budete potrebovať veľmi dobre vypracovaný podnikateľský zámer a musíte počítať s tým, že banka bude vyžadovať adekvátne zabezpečenie tohto úveru.

Alebo si môžete požičať na začiatok peniaze od niektorého z nebankových subjektov, kde síce  nebudú skúmať rizikovosť vášho podnikateľského plánu, zato však úroková sadzba takéhoto úveru bude určite podstatne vyššia, ako v banke.

Každá z týchto možností má svoje výhody aj nevýhody. Preto ak sa chystáte začať podnikať, najlepšie bude, ak si preskúmate momentálnu situáciu na finančnom trhu (keďže podmienky sa neustále menia), a potom si vyberiete tú pre vás najvhodnejšiu alternatívu.

Tento příspevěk byl zaslán Bankové pôžičky, Pôžičky s ručením a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.