informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky pre študentov

Dnešná doba so sebou prináša okrem pozitívnych zmien často aj zmeny negatívne. Medzi tie negatívne určite patrí aj spoplatnenie vysokoškolského štúdia. Aj keď sa to zatiaľ týka len externého štúdia a študentov denného štúdia, ktorí prekročia štandardnú dĺžku štúdia, toto spoplatnenie už spôsobilo finančné problémy v mnohých rodinách.

Mnohí študenti, ktorí doposiaľ študovali externe bez poplatkov ako aj študenti denného štúdia, ktorí z nejakých dôvodov musia opakovať ročník, museli začať premýšľať, či štúdium predčasne ukončia, alebo si naň zoženú finančné prostriedky.

Jedným z riešení je pre takéto prípady študentská pôžička. V zahraničí tento typ pôžičky poznajú už dávno, ale u nás tento bankový produkt nebol ešte donedávna veľmi rozšírený. Je to pre študentov možnosť, ako získať potrebné peniaze na štúdium.

Študentské pôžičky poskytujú hlavne banky. Nakoľko študenti sú pre nich zaujímavou skupinou klientov, nachádza sa študentská pôžička v ponukách mnohých bánk. Každá z nich má síce pre študentov pripravené iné produkty s inými podmienkami, vo všeobecnosti sú ale všetky veľmi výhodné.

Pre banky je to spôsob ako získať budúcich klientov, ktorí budú banke ešte dlho prinášať peniaze (veď každý mladý človek chce študovať, cestovať, potom bývať a neskôr ešte kopec ďalších vecí, na ktoré s veľkou pravdepodobnosťou nebude mať vlastné peniaze).

Pôžičky pre študentov od bánk môžeme rozdeliť na dve základné skupiny. Je to povolené prečerpanie na účte a bezúčelový úver. Tieto úvery sú spravidla poskytované s veľmi výhodnou úrokovou sadzbou (už od 4,90%) a v niektorých prípadoch študenti neplatia ani poplatok za poskytnutie úveru. Ďalšou výhodou tohto typu úveru je, že študenti si môžu odložiť prvú splátku istiny až na obdobie po skončení školy.

Takže skrátka ak ste študentom vysokej školy a nevychádzajú vám financie na zaplatenie školného, či iných poplatkov, nemusíte hneď kvôli tomu ukončiť štúdium. Stačí ak zájdete do banky a vybavíte si pôžičku. Potom môžete v pokoji doštudovať a keď si nájdete prácu, pôžičku už potom v pohode vyplatíte.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky pre každého, Študentské pôžičky a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.