informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky pre matky na materskej dovolenke

Narodenie dieťatka je veľmi očakávaná a veľmi radostná udalosť v každej rodine. Tie radostné chvíle, keď prvýkrát uvidíte svojho malého potomka by ste určite nevymenili za nič na svete. S touto novou situáciou v rodine však okrem radostí prichádzajú aj starosti.

A nie sú to len prebdené noci a hľadanie dôvodu plaču vášho dieťatka. S príchodom dieťaťa na svet totiž súvisia aj iné, menej radostné okolnosti. Budúca matka zväčša odchádza už nejaký čas pred pôrodom na materskú dovolenku a ešte pár mesiacov poberá od zamestnávateľa určité percento mzdy, ktorú predtým dostávala.

Vtom období sa to ešte zväčša dá s financiami vydržať. Keď však toto obdobie skončí, matka na materskej dovolenke začne poberať len rodičovský príspevok, ktorý je momentálne vo výške 195 Eur. A vtedy už väčšina rodín začína pociťovať nedostatok financií.

Veď predsa vyžiť z takýchto smiešnych peňazí pri dnešných cenách plienok a detského oblečenia nie je ani trocha jednoduché. Mnohé rodiny to dnes riešia tak, že si skutočne bez preháňania na obdobie, keď bude žena na materskej dovolenke, jednoducho vopred našetria.

Iné rodiny zase presne zo spomínaných dôvodov, riešia túto situáciu tak, že matky po pol roku znova nastupujú do práce. Je to síce na zaplakanie, ale bohužiaľ doba nás núti aj k takýmto rozhodnutiam.

Ak sa  predsa len napriek všetkým okolnostiam rozhodnete, že   chcete ostať zo svojím dieťaťom (čo je mimochodom veľmi chvályhodné), môže sa stať, že sa dostanete do situácie, kedy nebudete mať dostatok peňazí, a budete si potrebovať požičať.

Keďže vo vašej situácii vám v banke požičajú len s veľkým šťastím, najlepšie bude, keď sa so svojou žiadosťou o pôžičku obrátite na niektorú nebankovú spoločnosť. Úroková sadzba bude síce o niečo vyššia, ale ak nepotrebujete požičať príliš vysokú sumu, poskytnú vám pôžičku bez ručiteľa a bez zábezpeky. A na jej vybavenie nebudete potrebovať žiadne doklady o príjme. Budú vám stačiť len   dva doklady totožnosti a peniaze budete mať  v rukách niekedy ešte ten deň.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky na MD, Rýchle pôžičky a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.