informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky na Slovensku

Banky a nebankové spoločnosti na Slovensku doslova chrlia na trh stále nové a nové  produkty. Preto ak si chce klient medzi nimi vybrať, je to niekedy naozaj veľmi ťažká úloha.

Na slovenskom finančnom trhu pôsobí v súčasnosti mnoho bánk a nebankových spoločností a každá z nich má aspoň jeden produkt, ktorý je výhodnejší oproti ostatným. Ale jedno majú všetky tieto inštitúcie rovnaké. Všetky poskytujú klientom rôzne pôžičky a úvery.

Na Slovensku si môžete v bankách vybrať vo všeobecnosti medzi dvoma typmi úverov. Sú to rozličné úvery na bývanie a spotrebné úvery. Úvery na bývanie bývajú spravidla poskytované vo vyšších sumách a formou zábezpeky je najčastejšie nehnuteľnosť.

Poskytované úrokové sadzby bývajú veľmi výhodné, takisto   ako aj doba splácania.

Pri výbere úveru na bývanie je dôležitým porovnávacím kritériom aj poplatok za spracovanie úveru, ktorý je u jednotlivých bánk často veľmi odlišný, tak isto ako úroková sadzba.

U spotrebných úverov  sa jedná zväčša o nižšie sumy a sú poskytované s výrazne vyšším úrokom, ako úvery na bývanie. V závislosti od výšky úveru a jeho určenia je potom možné ich získať aj bez ručiteľa a bez zábezpeky. Najvyšší úrok býva spravidla u bezúčelových spotrebných úverov.

Okrem bánk ponúkajú na Slovensku rozmanité druhy pôžičiek a úverov aj nebankové spoločnosti. Tieto sa špecializujú hlavne na rýchle hotovostné pôžičky a orientujú sa hlavne na tie skupiny klientov, ktorí z nejakého dôvodu so svojou žiadosťou o pôžičku u bánk neuspeli.

Pôžičky nebankových spoločností sú charakteristické rýchlym vybavením, ale na druhej strane vysokými úrokmi a krátkou dobou splácania.

Skrátka slovenskí občania majú na výber z veľkého množstva ponúk bankových aj nebankových pôžičiek, a záleží už len na jednotlivcovi, ktorá z nich ho najviac osloví.

Tento příspevěk byl zaslán Bankové pôžičky, Nebankové pôžičky, Rýchle pôžičky a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.