informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky na podnikanie

Rozhodli ste sa, že už máte dosť buzerovania zo strany vášho šéfa a intríg zo strany vašich kolegov, a že s tým jednoducho „seknete“ a začnete konečne robiť sám na seba? V tom prípade budete musieť okrem výpovede vyriešiť ešte ďalšie dôležité veci.

Okrem formalít, ktoré budete musieť na začiatku svojej podnikateľskej kariéry vybaviť, vás bude čakať ešte jedna dôležitá a pomerne ťažká úloha. Zohnať počiatočný kapitál. Ak ste si nestihli počas vašej „zamestnaneckej kariéry“ našetriť dostatok peňazí, budete musieť pravdepodobne riešiť nejakú pôžičku z externých zdrojov.

Nakoľko ste ešte ani nezačali podnikať, a tým pádom nemáte žiadne potvrdenie o výške vašich príjmov, ktoré by ste mohli banke predložiť, nebude pre vás ľahkou úlohou získať od banky pôžičku. Banky požičiavajú začínajúcim podnikateľom a živnostníkom len veľmi nerady, a vždy si veľmi dôkladne preverujú takýchto žiadateľov o úver.

To znamená, že ak si chcete počiatočný kapitál na začiatok podnikania požičať od banky, pripravte sa na to, že banka si veľmi dôkladne „preklepne“ váš podnikateľský zámer, jeho reálnosť a rentabilitu. Preto si dajte záležať, aby bol vypracovaný naozaj dobre.

Okrem pôžičky v banke je pre vás, ako pre začínajúceho podnikateľa, ale aj pre skúsených podnikateľov s momentálnou finančnou núdzou, riešením aj požiadať o mikropôžičku od Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP).

Mikropôžička od NARMSP je určená na pomoc začínajúcim podnikateľom, ako aj na pomoc podnikateľom pri preklenutí dočasných problémov pri financovaní podnikateľskej činnosti. Tieto mikropôžičky sú poskytované malým podnikateľom, ktorí zamestnávajú menej ako 50 zamestnancov a sú úročené  špeciálnou zvýhodnenou úrokovou sadzbou.

Použitie mikropôžičky je možné na nákup zariadenia, strojov, zásob, materiálu, či tovaru, alebo na rekonštrukciu a úpravy prevádzkových priestorov. Poskytuje sa vo výške od 2500 do 50 000 Eur so splatnosťou od 6 mesiacov do 4 rokov.

Tento příspevěk byl zaslán Bankové pôžičky, Pôžičky na čokolvek a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.