Pôžičky na bývanie | Pôžičky online
informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky na bývanie

Doba kedy ste sa nemuseli zapodievať tým, kde budú vaše deti v dospelosti bývať, je už dávno a nenávratne preč. Preto dnešní rodičia už musia od narodenia svojho dieťaťa premýšľať nad tým, kde bude v dospelosti so svojou rodinou bývať.

Ale našetriť na byt pre svoje jedno, dve, tri, prípadne i viac detí, je jednoducho nemožné. Rodičia sú často radi, keď dokážu zabezpečiť bývanie pre seba, a aj to sa najčastejšie zadlžia na celý život, pretože si sami musia vziať úver na bývanie, aby mali kde s rodinou bývať.

A keď celý život platíte nemalé splátky za vlastný hypotekárny úver, kde máte vziať ešte peniaze na to, aby ste šetrili na bývanie pre svoje deti? Aj v dnešnej dobe sa určite nájde niekoľko  takých, ktorí napriek zlej dobe dokážu zabezpečiť bývanie aj pre svoje deti. Väčšina však také šťastie nemá.

Preto ak sa k nejakej nehnuteľnosti (okrem tej kde býva), alebo k nejakým peniazom navyše, nedostane pomocou dedičstva, či nečakanej výhry v lotérii, jediná vec ako bude vedieť svojim deťom pomôcť s bývaním bude to, že im aspoň pomôže s výberom banky, v ktorej si požiadajú o pôžičku na bývanie. Pôžičku na bývanie dnes môžete dostať prakticky v každej banke, či nebankovej spoločnosti.

Keďže sa jedná o dlhodobú pôžičku, a tým aj  dlhodobý zdroj finančných prostriedkov pre banku, každá banka sa snaží niečím prilákať nových klientov. Najčastejším lákadlom býva nízka úroková sadzba. Je to totiž údaj, ktorý si klienti najviac všímajú a prisudzujú mu najväčšiu dôležitosť.

Je to samozrejme správne, pretože výška úrokovej sadzby je veľmi dôležitým údajom pri výpočte konečnej výšky úveru. Neznamená to však, že by ste sa pri výbere hypotekárneho úveru mali orientovať len podľa výšky úrokovej sadzby. Nemenej dôležitými údajmi by mali pre vás byť aj výška poplatku za podanie žiadosti o úver, výška poplatku za spracovanie úveru, ako aj rôzne skryté poplatky, alebo možnosť predčasného splatenia úveru.

Takisto dôležitým kritériom pri výbere tej najvýhodnejšej hypotéky by mala byť samotná banka, ktorá úver ponúka. Je totiž dosť dôležité, nakoľko hypotekárny úver je spravidla splácaný aj 30 rokov, aké má banka, ktorá úver poskytuje, meno a aká je jej stabilita na trhu.

Preto, ak sa budete rozhodovať, ktorá banka ponúka najvýhodnejší hypotekárny úver, nezabudnite pri svojom rozhodovaní zohľadniť všetky tieto kritériá. Veď ho predsa budete splácať skoro celý svoj život.

Tento příspevěk byl zaslán Bankové pôžičky, Pôžičky online a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.