Pôžičky na byt | Pôžičky online
informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky na byt

Rôzne hypotéky a pôžičky na bývanie patria medzi klientmi najčastejšie využívané pôžičky. Každý sa predsa chce osamostatniť a bývať sám a vo svojom.

Keďže však nie je veľa rodín, ktoré by mohli svojim deťom kúpiť ako svadobný dar dom, ani mnoho mladých ľudí, ktorí by si mohli kúpiť byt, či dom zo svojich úspor, musí si väčšina z nich peniaze na svoje bývanie jednoducho požičať.

Pôžičky na bývanie patria zväčša k prvým úverom, ktoré si mladí ľudia berú. Najprv treba predsa niekde bývať a potom sa môže riešiť to ostatné. Práve z dôvodu, že byty bez akýchkoľvek vlastných finančných prostriedkov kupujú hlavne mladí ľudia, prípadne mladé dvojice, vyšiel štát v ústrety mladým  ponukou hypotekárnych úverov pre mladých so štátnym príspevkom.

Hypotekárne úvery pre mladých so štátnym príspevkom ponúkajú banky svojim mladým klientom vo veku od 18 do 35 rokov so zvýhodnenou úrokovou sadzbou. Úroková sadzba je zvýhodnená štátnym príspevkom o 2% a ďalšiu zľavu z úrokovej sadzby vo výške  1%, poskytuje banka.

To znamená, že mladí klienti, ktorí si zväčša zaobstarávajú  svoje prvé bývanie, môžu v konečnom dôsledku dostať hypotekárny  úver s úrokovou sadzbou až o 3% nižšou ako obyčajne.

Tieto hypotekárne úvery sú poskytované nielen na kúpu domu, či bytu, ale aj na výstavbu, alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Ako zábezpeka slúži, ako to pri úveroch na bývanie býva, nehnuteľnosť. Podmienkami pre získanie hypotekárneho úveru pre mladých je vek od 18-35 rokov (v prípade manželov to platí pre oboch), priemerný mesačný príjem nesmie prekročiť sumu 1,3 násobku priemernej mzdy v národnom hospodárstve SR, a maximálna výška hypotekárneho úveru so štátnym príspevkom je 49.790,88 eura. Doba splácania je v rozmedzí od 4 do 30 rokov.

Pôžičky na bývanie samozrejme nevyužívajú len mladí klienti do 35 rokov. Sú dostupné prakticky pre všetky vekové skupiny klientov, avšak už nie s takou výhodnou úrokovou sadzbou a nie za tak výhodných podmienok.

Preto ak sa rozhodujete, že požiadate o hypotekárny úver v banke, a máte čoskoro 35. narodeniny, poponáhľajte sa so svojou žiadosťou, nech to stihnete ešte za výhodnejších podmienok.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky na čokolvek a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.