informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky na auto

Mladý človek, ktorý po nástupe do prvého zamestnania okúsi čaro finančnej nezávislosti a možností, ktoré ponúka trh úverových produktov, určite nebude dlho čakať so svojou prvou žiadosťou o pôžičku.

V prípade, že žije spolu s partnerkou (manželkou, družkou, priateľkou), bude asi prvá žiadosť o úver žiadosťou o úver na bývanie. Avšak v prípade, že žije sám, býva zväčša prvý úver o ktorý požiada, úverom na kúpu auta. Veď ako „chodiť za babami“ a po diskotékach? A ak bude do práce cestovať stále autobusom, určite si tak ľahko „kočku“ ani nenájde, nie?

Pôžičky na auto sú využívané hlavne na kúpu starších, ojazdených áut. Pri kúpe nového auta sa donedávna častejšie využívala kúpa na leasing. Pri kúpe na leasing je však problémom to, že sa stávate majiteľom auta až po splatení celej čiastky, ktorú vám leasingová spoločnosť požičala.

Problémy potom nastávajú v prípade nejakej poistnej udalosti, pretože nakoľko vlastníkom auta je leasingová spoločnosť, poisťovňa vypláca poistné plnenie jej a nie vám, ako užívateľovi auta.

Práve z tohto dôvodu si klienti čoraz častejšie vyberajú na kúpu auta radšej pôžičky od bánk. Výhodami  pôžičiek na auto od banky je to, že sa  majiteľom auta stávate okamžite vy, nemusíte si kúpiť len nové auto, ale aj ojazdené a v niektorých bankách nemusíte mať žiadne vlastné peniaze, pretože vám poskytnú pôžičku až do výšky 100% ceny auta.

Vo väčšine prípadov, síce banka vyžaduje ako záruku predmetný automobil, niekedy však stačí aj ručiteľ. Úrokové sadzby pôžičiek na auto sú spravidla veľmi priaznivé a pohybujú sa v rozmedzí od 6,45% do 8,9%. Niektoré banky ponúkajú fixnú úrokovú sadzbu počas celej doby splácania úveru.

Maximálna výška úveru na auto dosahuje až 33 500 eur a maximálna doba splácania sa pohybuje okolo 84 mesiacov. Kritériá maximálneho veku ojazdených áut sa dosť líšia, a preto je dobré si ich u jednotlivých bánk porovnať.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky na čokolvek a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.