informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky bez ručiteľa

Ak sa v súčasnosti rozhodujete vziať si pôžičku, vaše možnosti sú oveľa širšie ako tomu bolo voľakedy.

Môžete si vybrať medzi množstvom spotrebných úverov na auto, okná, prerobenie kuchyne, skrátka úverov s dokladovaním účelu, množstvom bezúčelových spotrebných úverov, ako aj úverov na bývanie. Skrátka skutočne je si z čoho vyberať.

Ale niekedy môže vzniknúť problém vtom, že základným kritériom bankových inštitúcií pri posudzovaní žiadosti  o akýkoľvek úver je bonita klienta. To znamená výška jeho príjmu a príjmu jeho manžela (manželky) po odpočítaní nevyhnutných nákladov na deti, domácnosť a odpočítaní splátok, ktoré splácate za iné pôžičky, prípadne tovar.

A v tomto momente často nastáva problém. Jednoducho vám z vašej bankou vypočítanej  výšky príjmu pôžička o ktorú ste žiadali nevyjde. Čo sa dá v takej situácii robiť?

V každej dobrej banke vám pri takomto probléme navrhnú pár alternatív. Môžu vám ponúknuť nižší úver, čo pravdepodobne pre vás nebude riešenie, alebo vám ponúknu zabezpečiť váš úver. To znamená prizvať si niekoho ako ručiteľa, alebo ponúknuť banke niečo ako zábezpeku.

Nakoľko doba je dnes zlá a skutočne málokto je dnes ochotný ísť ručiť za úver hoci aj svojmu vlastnému bratovi, jedinou možnosťou ostáva ponúknuť banke nejakú formu zábezpeky. Tou sa najčastejšie stáva hnuteľný alebo nehnuteľný majetok. Úplne najčastejšie sa ako forma zábezpeky požíva nehnuteľnosť, to znamená dom, byt, garáž, prípadne chata.

Pre banku je to dostatočná záruka vrátenia peňazí a klienta to núti splácať úver pravidelne pod hrozbou toho, že príde o strechu nad hlavou.

Preto ak nie ste ochotní založiť kvôli úveru niečo zo svojho hnuteľného, či nehnuteľného majetku, a nemáte ani niekoho, kto by vám bol ochotný ísť za úver ručiť, žiadajte v banke len o takú čiastku, ktorú vám poskytnú aj bez ručenia. A ak si takýto úver ešte aj poistíte, nemusíte sa obávať, že by vás počas doby splácania úveru postihli nejaké nepríjemnosti.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky bez registra, Pôžičky na zmenku a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.