Pôžička od spoločníka | Pôžičky online
informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžička od spoločníka

Ak podnikáte už dlhšiu dobu, prípadne ak vás pri vašom podnikaní zastihla kríza, určite aj vy ste už pocítili nedostatok finančných prostriedkov, a možno ste aj premýšľali, či s tým radšej neskončíte.

Keď firma „šlape ako hodinky“ a zisky sa len tak hrnú, vtedy žiadny podnikateľ nerozmýšľa nad pôžičkou, hoci v tej chvíli by mu požičala každá banka. Zohnať si však finančné prostriedky z externých zdrojov v situácii, keď sa vaša firma ešte len rozbieha, alebo keď sa práve dostala do problémov, to naozaj nie je ľahká úloha.

Banky vám v tejto situácii spravidla peniaze nepožičajú, pretože je to pre nich priveľké riziko, a požičať si od nebankovky a zadlžiť sa ešte viac kvôli vysokým úrokom, sa vám asi nebude chcieť. Tak je tu potom pre vás ešte jedna možnosť, a to požičať si peniaze od spoločníka.

Pôžička od spoločníka je vlastne dodatočný vklad jedného zo spoločníkov na účet firmy, alebo to môže byť vklad od takzvaného „tichého spoločníka“, ktorého priberiete do firmy len za účelom navýšenia majetku firmy bez toho, aby sa podieľal na jej riadení. Má len právo nahliadať do firemných dokladov a účtovných uzávierok.

Tichý spoločník môže byť ktokoľvek z vašej rodiny, známych, či jednoducho niekto, koho zaujal váš podnikateľský plán. Musíte s ním akurát podpísať zmluvu o tichom spoločenstve. Skrátka on prinesie do vašej firmy peniaze, a za to mu patrí vopred dohodnutý podiel na zisku.

Takýmto spôsobom dostane vaša firma tak potrebnú „finančnú injekciu“, a súčasne sa vám nikto nebude starať do spôsobu, akým riadite svoju firmu.

Tento příspevěk byl zaslán Nebankové pôžičky, Poskytovatelia pôžičiek a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.