informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Porovnanie pôžičiek na Slovensku

Pôžičky a iné úverové služby môžeme porovnávať hneď z niekoľkých aspektov. Univerzálne hľadisko však neexistuje, pretože každý klient má individuálne potreby a požiadavky.

Predtým než začnete o čerpaní pôžičky uvažovať, popremýšľajte nad svojou momentálnou situáciou a finančnou minulosťou. Tieto dva body sú totiž podstatné pri rozhodovaní medzi využitím služieb bánk alebo nebankových spoločností. Pokiaľ už napríklad nejaký úver čerpáte alebo ste v minulosti mali problém s platobnou disciplínou, zvyšuje sa šanca, že banka vašu žiadosť zamietne.  Zato nebankové spoločnosti sú benevolentnejšie. Spravidla nelustrujú register dlžníkov a úver poskytnú takmer každému, kto spĺňa základné podmienky.

Podstatný rozdiel medzi bankami a nebankovými spoločnosťami spočíva aj v obchodných podmienkach. Banky spravidla k sume úveru každý rok pripočítavajú úroky podľa úrokovej sadzby, v nebankových spoločnostiach je táto položka označená ako ročná percentuálna miera nákladov (RPMN).

Prednosť nebankových finančných inštitúcií, teda voľnejšie pravidlá pri posudzovaní žiadateľov, sa prejaví práve v RPMN, ktorá je kvôli riziku podstatne vyššia. Výhodou je ale takmer okamžité vybavenie žiadosti.

Skutočnosť, či sa rozhodnete zaviazať u banky alebo u nebankovej spoločnosti je z nášho pohľadu najpodstatnejšia.

K ďalším dôležitým bodom patria: čas, za ktorý potrebuje mať peniaze k dispozícii; maximálna suma pôžičky; maximálna doba splácania; nutnosť ručenia; možnosť predčasného splatenia a výška poplatkov za vybavenie pôžičky.

Úverové produkty bánk sú porovnávané na viacerých finančných internetových stránkach. Zameriame sa preto na občianske nebankové pôžičky od štyroch najväčších poskytovateľov u nás.

  1. Provident – od 140 € do 1500 €; maximálna splatnosť 60 týždňov; bez registra; bez preukazovania účelu
  2. Home Credit - max. 4300 €; maximálna splatnosť 54 mesiacov; nehradia sa poplatky; ručiteľ nie je nutný; možnosť bezplatného predčasného splatenia; bez preukazovania účelu
  3. Profi Credit – od 300 € do 1500 €; maximálna splatnosť 48 mesiacov; nehradia sa poplatky; bez preukazovania účelu
  4. Ferratum – od 25 € do 250 €; maximálna splatnosť 30 dní; okamžité vybavenie pôžičky; bez registra; neplatia sa úroky iba poplatky; ručiteľ nie je nutný; bez preukazovania účelu
Tento příspevěk byl zaslán Bankové pôžičky, Nebankové pôžičky, Nebankové spoločnosti, Novinky, Pôžičky bez registra a označen , , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.