informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Mladomanželská pôžička 2011

Veková hranica, kedy mladí ľudia na Slovensku, takisto ako aj v ostatných krajinách, vstupujú do manželstva sa posúva stále vyššie a vyššie.

Dnešní mladí ľudia chcú najprv študovať, cestovať, niečo zažiť, užiť si život a spoznať nové krajiny a ľudí, potom si chcú vybudovať kariéru, a až potom sa chcú oženiť, či vydať a mať deti.

Keďže tento trend je skutočne veľmi rozšírený, míňajú sa aj bankové úverové produkty určené mladým svojim účinkom. V roku 2010 začali banky na popud vlády po mnohých desaťročiach  ponúkať znova za socializmu takú obľúbenú a mnohými dodnes velebenú mladomanželskú pôžičku.

Aj keď úroková sadzba, ktorá je vďaka štátnemu príspevku a príspevku banky nižšia až o 4,5% je skutočne veľmi lákavá, v skutočnosti túto výhodnú ponuku môže využiť len malé percento mladomanželov.

Dôvodom sú podmienky, ktoré musia splniť, aby mohli mladomanželskú pôžičku dostať. Najproblematickejším parametrom, kvôli ktorému mnohí mladomanželia túto pôžičku nemôžu dostať je práve vek mladomanželov.

V čase podania žiadosti o mladomanželskú pôžičku totiž nesmie byť ani jeden z manželov starší ako 35 rokov a súčasne musia byť manželmi už minimálne 2 roky.

To znamená, že v čase sobáša nesmie ani jeden z manželov byť starší ako 33 rokov. A to je v súčasnej dobe, kedy sa mladí ľudia ženia a vydávajú stále neskôr, dosť veľký problém.

Ďalšou podmienkou, ktorú je pre mladomanželov niekedy dosť veľký problém splniť, je celkový priemerný spoločný mesačný príjem ktorý nesmie byť vyšší ako 2,6 násobok priemernej mesačnej mzdy v predposlednom ukončenom kalendárnom štvrťroku pred podaním žiadosti. Táto suma sa stále mení, a pre žiadosti podané v druhom štvrťroku 2011 je to 2 194,40 €.

Takže ak patríte medzi tých, ktorí tieto podmienky spĺňajú, pokojne si môžete podať v banke žiadosť. V roku 2011 si môžete vybrať medzi VUB, ČSOB, Dexia bankou a UniCredit Bank.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky pre každého a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.