Hotovostné pôžičky | Pôžičky online
informácie o pôžičkách, úveroch a hypotékach
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov
Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Hotovostné pôžičky

Ak potrebujete požičať menšiu sumu peňazí, môžete si požičať od niekoho z rodiny a známych (v tom prípade by to niekedy mohlo byť aj bez úroku), požičať si od banky, alebo od niektorej z mnohých nebankových spoločností (v tomto prípade však musíte počítať s dosť vysokým úrokom).

Na nebankové spoločnosti sa ľudia obracajú hlavne vtedy, ak  im v banke z nejakého dôvodu nechcú požičať. Napríklad  ak sú vedení v bankovom registri, alebo už majú toľko úverov, že by im už ďalší nevyšiel.

V takom prípade sú ľudia ochotní akceptovať aj oveľa vyššie úroky, ktoré sú pre nebankové spoločnosti typické, ako aj kratšiu dobu splácania.

U niektorých nebankových spoločností je dokonca  splácanie pôžičky v týždňových splátkach, preto si dajte dobrý pozor pri podpisovaní zmluvy, aby ste nepodpísali niečo, čo by vás neskôr mohlo veľmi mrzieť.

Pri hotovostných pôžičkách je výhodou hlavne to, že sa dajú vybaviť rýchlo, často aj u vás doma, nepotrebujete k nim žiadne potvrdenia okrem dvoch dokladov totožnosti, a takisto nepotrebujete žiadneho ručiteľa ani inú zábezpeku.

Na druhej strane nevýhodou je veľmi vysoký úrok, krátka doba splácania a vysoká konečná suma, o ktorú úver preplatíte.

Z toho vyplýva, že ak potrebujete požičať peniaze a z nejakého dôvodu sa musíte obrátiť na nebankovú spoločnosť, počítajte s tým, že síce budete spokojní s rýchlosťou vyplatenia hotovosti, ale menej spokojní budete, keď si spočítate, o koľko ste úver preplatili.

Preto túto možnosť využívajte opatrne a len v nutných prípadoch. Vyhnete sa tak  tomu, že sa ocitnete v bludnom kruhu, z ktorého sa už len tak ľahko nedostanete.

Tento příspevěk byl zaslán Pôžičky bez registra, Pôžičky na zmenku a označen , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.